Sadra Logo
امروز پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

        آپارات شرکت سرمایه گزاری صدرا خراسان

اخبار همایش

همایش آرمانشهر نیشابور مورخه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۳ برگزار شد


آهنگ توسعه در نیشابور طنین انداز شد

سرود توسعه در کوچه های شهر تاریخی نیشابور دیار سردار شوشتری طنین انداز شده است و فرصت های سرمایه گذاری برای توسعه شهر کهن نیشابور به عنوان مهد تمدن و فرهنگ که از دیرباز عرصه ای کم نظیر برای فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده، مهیاست.

 قلمدان های مرصع شهر تاریخی و کهن نیشابور از ظرفیت های بسیار زیادی برای سرمایه گذاری برخوردار است. این شهر قابلیت های بالایی در بخش های گردشگری، معدن و کشاورزی برای سرمایه گذاری دارد و برگزاری اولین همایش آرمانشهر نیشابور هم برای مهیا کردن بسترهای سرمایه گذاری و جلب مشارکت سرمایه گذاران است، به گزارش خبرنگار اعزامی خراسان، در این همایش امضای نمادین تفاهم نامه مشارکت در سرمایه گذاری توسط مجتمع فولاد و صندوق قرض الحسنه عسگریه و … با شهرداری و امضای شورای شهر نیشابور انجام شد و بنا به گفته مهندس زرندی شهردار نیشابور تاکنون سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی به منظور توسعه این شهر کهن اعلام آمادگی کرده اند.


قدم اول برای توسعه

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این همایش به خراسان رضوی گفت: نیشابور با توجه به موقعیت و جایگاهی که دارد، می تواند سرمایه های بسیاری را جذب کند. حجت الاسلام حسین سبحانی نیا با اشاره به این که قدم اول برای توسعه نیشابور خوب برداشته شد، افزود: این روند همچنان ادامه خواهد داشت.عضو هیئت رئیسه مجلس خواستار مشارکت بیشتر بخش خصوصی در توسعه این شهر شد و عنوان کرد: پرداختن به زیرساخت های توسعه، باعث ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این شهر می شود.


فرصت ۱۰۰ میلیارد دلاری

نماینده دیگر مردم نیشابور و فیروزه هم در این همایش گفت: در تمام مسیر هجرت حضرت رضا(ع) از مدینه تا مرو فقط نیشابور موفق به دریافت حدیث سلسلة الذهب شد و بسیاری از مورخان را به تعجب واداشت.وی با اشاره به این که نیشابور دومین قطب صنعتی استان است، تصریح کرد: باید سرمایه گذاران را با ظرفیت ها و جاذبه های سرمایه گذاری این منطقه آشنا کرد.دکتر مروی به فرصت های قانونی ایجاد شده در قانون بودجه اشاره کرد و گفت: طبق بند ق تبصره ۲ قانون بودجه ۱۰۰ میلیارد دلار امکان سرمایه گذاری خارجی در کشور فراهم شده است و براساس تبصره چهار این قانون مبلغ ۳۵ میلیارد دلار و تبصره ۵ حدود ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای گردشگری، صنعت و ۱۰ درصد برای رفع بحران آب به سرمایه گذاران فراهم شده است.وی گفت: با پی گیری های کمیسیون انرژی ۱۰ میلیارد دلار برای مهار آب های سطحی و ۵۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاهای کشور تخصیص یافت. به گزارش خراسان رضوی همچنین پیام استاندار توسط مهندس ارکانی قرائت شد. در ادامه مهندس ارکانی نماینده استاندار در این همایش هم گفت: فرصت ها برای سرمایه گذاری در این شهرستان مهیاست.وی افزود: ظرفیت تولید فولاد امسال به ۱۰ میلیون تن می رسد که مجتمع فولاد نیشابور نقش مهمی دارد.


بانک ها توان پاسخگویی ندارند

دکتر خسروتاج افزود: توسعه یک حرکت است و به خودی خود صورت نمی گیرد و باید با برنامه ریزی همراه باشد. وی گفت: اگر می خواهیم از رکود خارج شویم باید شرایط دیگری را در بازار جهانی تدارک ببینیم.این مقام مسئول متذکر شد: بانک ها در راستای خارج کردن اقتصاد از رکود، توان پاسخ گویی لازم را ندارند.وی ارزش تولید کشور را در سال جاری ۶۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم سال قبل ۴۴۰ هزار میلیارد تومان بود.دکتر خسرو تاج گفت: بنگاه های اقتصادی کشور برای حرکت به ۲۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش نیاز دارند.


دریافت خبرنامه شرکت و اطلاع از آخرین پروژه ها

جهت کسب اطلاعات در رابطه با آخرین پروژه ها و سرمایه گذاری های شرکت ها می توانید مشخصات خود را وارد نمایید.
@